Dlaczego roleta zewnętrzna to najlepszy wybórPorady 

Dlaczego roleta zewnętrzna to najlepszy wybór?

Roleta zewnętrzna nie jest jeszcze aż tak popularna jak rolety wewnętrzne lub żaluzje, ale jednocześnie stale rośnie liczba osób sięgających po to rozwiązanie.

  1. Zalety rolet zewnętrznych
  2. Wytrzymałe bramy rolowane
  3. Jak dobrać bramy segmentowe?

Dzięki temu zyskuje się więcej miejsca w domu lub mieszkaniu, a dodatkowo takie rolety mogą pełnić funkcję zabezpieczającą przed włamaniem.

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne pozwalają łatwo rozwiązać problem ze zbyt dużym nasłonecznienie i dają odrobinę prywatności. Jednocześnie w przeciwieństwie do innych rozwiązań (mocowanych wewnątrz pomieszczenia), nie zajmują miejsca. Tego typu rolety można zamówić w wielu wersjach, dopasować sposób montażu do zabudowy okna, a także wybrać kolor oraz materiał, z którego zostaną wykonane. W celu zapewnienia sobie największego komfortu, warto zamówić rolety automatyczne, co wyeliminuje konieczność ciągłego opuszczania i podnoszenia ich za pomocą linki lub taśmy. Zdalnie sterowana roleta zewnętrzna może być opuszczana za pomocą zwykłego wyłącznika lub pilota. Dodatkowo można je wyposażyć w programator czasowy. To sprawi, że w określonych przez użytkownika godzinach rolety będą się same opuszczały lub podnosiły. Jeżeli natomiast ktoś przechowuje w mieszkaniu cenne rzeczy, mieszka na parterze lub wybiera rolety do biura, powinien domówić do nich zabezpieczenie antywłamaniowe. Ten prosty sposób zabezpieczenia okien wciąż okazuje się jednym z najskuteczniejszych.

Wytrzymałe bramy rolowane

Na bardzo podobnej zasadzie działają bramy rolowane, przy czym zamiast okna zabezpieczają cały garaż, komórkę lub jeszcze inne pomieszczenie. Jest to wygodniejsze i bezpieczniejsze niż tradycyjne drzwi. Bramy również mogą być otwierane na kilka sposobów, między innymi wyłącznikiem klawiszowym, kluczykowym lub za pomocą pilota. Tym samym w celu otworzenia garażu nie trzeba będzie nawet wysiadać z samochodu, co jest szczególnie wygodne w przypadku zimniejszych dni. Brama rolowana może zostać wykonana ze specjalnymi wzmocnieniami antywłamaniowymi, co zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych w pomieszczeniu rzeczy.

Jak dobrać bramy segmentowe?

Dobierając bramy segmentowe najlepiej jest zacząć od podania szerokości oraz wysokości. Ewentualnie można zdecydować się na konkretne przetłoczenie, zamówić dodatkowy napęd lub prowadnice. W przypadku trudności z dobraniem bramy wystarczy skontaktować się mailowo lub telefonicznie z pracownikami firmy, która zajmuje się ich produkcją. Wówczas klient zyska pewność, że gotowa brama będzie zgodna z jego potrzebami.

undefined

Przeczytaj również

Leave a Comment