DOMXS – czyli dom w rozmiarze extra smallBudowa Firmy 

DOMXS – czyli dom w rozmiarze extra small

Własny dom to niedoścignione marzenie wielu Polaków. Część z nich w celu jego realizacji zaciąga wieloletnie kredyty i przystępuje do rozmów z ekipami budowlanymi i wykończeniowymi. Budowa własnych czterech ścian potrafi trwać latami. Jeśli jednak masz działkę, wolne 138tys.zł netto i pomysł już w 3 miesiące możesz stać się właścicielem i użytkownikiem nowiutkiego mikrodomu.

DOMXS  to polska marka domków całorocznych stworzonych z myślą o osobach lubiących wielbicielach nowoczesny designu i proste rozwiązań. W podstawowym wariancie budowy (dom do 50m2) nie wymaga on specjalnych pozwoleń i gwarantuje szybki okres budowy.

Jedną z wielu zalet tym całorocznych domków jest to, że jego budowy nie poprzedzają niekończące się formalności, stosów podań oraz męczących wizyt w urzędach. Po zgłoszeniu chęci rozpoczęcia inwestycji należy czekać ok. miesiąc na rozpoczęcie prac budowlanych.

Twórcami marki DOMXS są Ernest Rogalski oraz Paweł Piesiecki. Architektem projektu utrzymującym się w iście skandynawskim stylu jest Sebastian Kucharczuk.

Te małe w pełni wystarczalne domki jednorodzinne powstają na zamówienie. Mają drewnianą konstrukcję, zabezpieczoną wiatroizolacją i specjalistyczną membraną. Domy są ocieplane wełną mineralną, pokryte blachą, której kolor może wybrać przyszły właściciel. Ściany szczytowe są drewniane – zaimpregnowane drewno sosnowe nadaje całości skandynawski charakter. Ściany wewnętrzne domu oraz schody prowadzące na antresolę wykończone są płytą OSB.

Wyjątkowy wygląd i właściwości domu docenią w szczególności właściciele nowoczesnego designu, prostych rozwiązań i otwartych przestrzeni – jedna ze ścian budynku od podłogi aż po sufit jest szklana i pozwala podziwiać okoliczności przyrody.

Myśląc o idei DOMXS wyobrażamy sobie niewielkie mikrodomy w formie sezonowych altanek. Czas wyjść z tego mylnego wrażenia, bo jak się okazuje – w 3 miesiące i przy współpracy z firmą DOMXS możemy stać się właścicielem naprawdę sporej posiadłości.

WARIANT A (jego cena to w zależności od powierzchni to od 135000 PLN netto + VAT 8%)

Domy w wariancie A, to budynki na zgłoszenie  – nie wymagają skomplikowanych procedur.

Są to budynki rekreacji indywidualnej, ich powierzchnia zabudowy wynosi od 35 do 50,3m2. Można je postawić na działce liczącej min 500m2. Aby przygotować się do ich budowy należy złożyć w urzędzie niezbędne dokumenty, w których przygotowaniu pomogą przedstawiciele firmy DOMXS. Jeżeli warunki zabudowy i plan zagospodarowania przestrzennego zezwalają na stawianie niskopowierzchniowych zabudowań wystarczy jedynie odczekać ok. miesiąca. Jeśli miejscowy urząd nie zgłosi uwag można rozpocząć realizowanie projektu.

Maksymalna powierzchnia domku w tym wariancie to 50,3m2. Dom taki ma aż 6m, wysokości (jest wyższy o 1m od standardowej wersji).

WARIANT B (cena w zależności od powierzchni od  145000 PLN netto + VAT 8% do  375000 PLN netto + VAT 8%)

Domy w wariancie B, to domu jednorodzinne, których budowa obejmuje standardowe procedury budowlane. Na odpowiednie zezwolenie oczekuje się około miesiąca. Powierzchnia domów w tym wariancie zaczyna się od 46,77m. Cena domu zakłada doprowadzenie go do stanu deweloperskiego.

Dostępne są projekty domów o 4 powierzchniach:

Domxs 45 – powierzchnia użytkowa parteru : 28,97m2 Powierzchnia użytkowa antresoli: 17,8m2 Powierzchnia użytkowa razem: 46,77m2;
Domxs 65 –  powierzchnia użytkowa parteru: 44m2 powierzchnia użytkowa antresoli: 20m2 powierzchnia użytkowa razem: 64m2;
Domxs 95 –  powierzchnia użytkowa parteru: 61m2 powierzchnia użytkowa antresoli: 32m2 powierzchnia użytkowa razem: 94m2;

Domxs 125 – powierzchnia użytkowa parteru: 92m2 powierzchnia użytkowa antresoli: 32m2 powierzchnia użytkowa razem: 124m2.

ILE CZASU TRWA BUDOWA

Mikrodomy powstają bardzo szybko. W pierwszej kolejności – po uzyskaniu pozwolenia na budowę i przygotowania terenu – buduje się fundamenty z kanalizacją i ekologicznym szambem. Ten proces trwa około tygodnia. Następnie na plac budowy przyjeżdża konstrukcja DOMXS wraz z zadaszeniem oraz systemem hydraulicznym i oknami. Składanie domu z gotowych komponentów to również około tygodnia pracy. Kolejny etap to tygodniowa wentylacja i schnięcie suchej posadzki. Po tej tygodniowej przerwie w pracach następuje maksymalnie dwutygodniowe wykończenie domu do stanu deweloperskiego.

CO ZAWIERA „STAN DEWELOPERSKI”?

Stan deweloperski projektu zawiera:
– konsultacje z architektem oraz przygotowanie dokumentów budowlanych
– wylewka fundamentów podwójnie ocieplanych i podwójnie zbrojonych z instalacją sanitarną wewnątrz,
– konstrukcję drewnianą z powłoką pokrytą bezbarwnym, ekologicznym preparatem
– ocieplenie budynku: ściany 15cm wełna szklana oraz  ocieplenie ścian wewnętrznych folią paroizolacyjną; dach ocieplany jest: 20cm wełną oraz dodatkowo zewnętrznie membraną dachową
–  konstrukcję dachu pokrytego blachą z 20-letnią gwarancją od producenta,
– montaż systemu bezrynnowego,
–  okna trzyszybowe najwyższej jakości objęte gwarancjami producenta,
– okna dachowe objęte gwarancjami producenta,
– kompletne masywne i trwałe drzwi wejściowe z oknem weneckim
– okiennice wraz z profesjonalnym system zamykania,
– moskitiery na wybrane otwierane okna,
– balustradę antresoli wykonaną z deski sosnowej,
– ściany wewnętrzne oraz działowe wykończone wybranym przez klienta materiałem (deska sosnowa bądź płyta OSB),
– ściany wewnętrzne,
– schody wewnętrzne wykończone płytą OSB,
– przygotowanie i wykończenie podłogi do stanu deweloperskiego (lub pozostawienie betonu),
– poprowadzenie instalacji elektrycznej wewnątrz ścian lub na zewnątrz ścian,
– komin zewnętrzny izolowany wraz z wyprowadzeniem do środka pod montaż pieca (kozy),
–  montaż drzwi wewnętrznych,
– przygotowanie i wykończenie łazienki z montażem płyt gipsowych
– montaż wewnętrznego systemu kanalizacyjnego i hydraulicznego do podłączenia z zewnętrznym systemem

Siedziba firmy DOMXS znajduje się na Podlasiu w Krainie Otwartych Okiennic. Biuro to prototyp oferowanych budynków, który z chęcią jest prezentowany klientom przez właścicieli firmy.

Każdy z wybudowanych przez firmę DOMXS budynek jest niepowtarzalny. Klient może wybrać układ ścian wewnętrznych, zastosowane kolory blach, czy gatunki drewna. Jeśli pozwala na to powierzchnia działki – jeden dom można rozbudować o kolejne i tym samym cieszyć się powieloną powierzchnią użytkową.

Przeczytaj również

Leave a Comment