Jak ciekawie i funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie?

Jak ciekawie i funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie?

6 stycznia 2020 0 przez redakcja

Urządzanie małego mieszkania może być sporym wyzwaniem. W aranżacji małych wnętrz liczy się maksymalne wykorzystanie przestrzeni w taki sposób, by spełniała wszystkie potrzeby domowników, a do tego nie przytłaczała ilością mebli i dodatków. Dobrze zaaranżowana powierzchnia to przemyślane wykorzystanie każdego metra kwadratowego małego wnętrza przy jednoczesnym stworzeniu wrażenia przestronności. Podpowiadamy jak to osiągnąć.

Jak dobrze wykorzystać małą przestrzeń by nie przytłaczała? 

Urządzając małe mieszkanie należy szukać nieszablonowych rozwiązań, które pomogą stworzyć nam wygodne miejsce do życia. Ważne jest, aby właściwie zagospodarować i wykorzystać istniejące wnęki i wszelkie zakamarki mieszkania, stwarzając w nich miejsca do przechowywania. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji będą meble na wymiar. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy dopasować wszystkie wymiary do cech danego mieszkania. Sprawdza się to nie tylko w zabudowie kuchennej, ale też w łazience, przedpokoju, czy pokojach. Przykładowo standardowy regał na książki ze sklepu może okazać się za głęboki, co zabierze niepotrzebnie cenną powierzchnię. Wybierając usługi stolarskie, możemy ustalić sami głębokość regału równą szerokości książki, co będzie w tej sytuacji zupełnie wystarczające. Podobnie rzecz ma się z odstępem między półkami. Mimo że obecnie dostępne regały mają często półki regulowane, to ta regulacja i tak nie pozwala często precyzyjnie dostosować tych odstępów do naszych potrzeb. Zapewnią nam to tylko meble na wymiar. 

Jakie niestandardowe rozwiązania pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń?

W zależności od wielkości mieszkania i ilości rzeczy, które chcemy w nim zmieścić, należy szukać ciekawych rozwiązań, które nie zagracą mieszkania, ale sprawią, że będzie funkcjonalne i przestronne. Przykładowo zamiast standardowego biurka doświadczony stolarz może nam zrobić zamykane biurko na ścianie, które otwieramy tylko w miarę potrzeby, a w pozostałym czasie nie zabiera przestrzeni. W kuchni, zamiast tradycyjnych szafek można zabudować jedną ścianę lub jej fragment aż pod sufit, co da nam cenne miejsce do przechowywania. Głębokość takiej zabudowy dostosowujemy przykładowo do szerokości talerzy. Podobne rozwiązanie można stosować także w przedpokoju, czy łazience. W pokojach meble na wymiar to także różnego rodzaju półki, które możemy dowolnie rozplanować, nawet pod sufitem, czy z boku kanapy. 

Aranżacja małego mieszkania często wymaga niestandardowych pomysłów, które nie tylko ułatwią życie, ale też uczynią nasze mieszkanie jedynym i niepowtarzalnym. Usługi stolarskie w takich sytuacjach pomogą w znalezieniu optymalnego i oryginalnego rozwiązania. 

HB Stolarnia – profesjonalne meble na wymiar.