Porady 

Jak stworzyć świąteczny klimat w sypialni?

 

Grudzień to czas intensywnych przygotowań do Bożego Narodzenia. Świąteczną atmosferę czuć na ulicach, w sklepach czy miejscach pracy już od początku miesiąca. I choć najważniejszy symbol Świąt – choinka, w większości domów jest ubierana dopiero na kilka dni przed Wigilią, to o innych dekoracjach świątecznych warto pomyśleć wcześniej. W jaki sposób wprowadzić magiczny, świąteczny nastrój do sypialni? Poniżej garść pomysłów.

  1. Świąteczna pościel do sypialni
  2. Bożonarodzeniowe gadżety

 

Świąteczna pościel do sypialni

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. Co więc zrobić, aby wyglądało ono jak najbardziej świątecznie? Najprostszym, a przy tym najbardziej efektownym sposobem jest zakup odpowiedniej pościeli. Poszewki świąteczne na Wonder.pl z motywami zimy i Bożego Narodzenia, takimi jak choinka, renifer, gwiazdki, zimowy las, płatki śniegu, charakterystyczne skandynawskie wzory czy też Mikołaj, z pewnością pomogą w kreowaniu specjalnego nastroju. Najlepiej jest zdecydować się na komplety składające się z poszewek na kołdrę oraz poduszki, które w pełni przemienią każde zwyczajne łóżko w specjalne, świąteczne miejsce. Pościel tego rodzaju jest dostępna w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu z powodzeniem można zakupić wersję odpowiednią zarówno do sypialni dorosłych, jak też do dziecięcego pokoju. Polecanym pomysłem jest też zakup poduszek dekoracyjnych, jak również narzuty na łóżko z motywami świątecznymi.

Bożonarodzeniowe gadżety

W okresie przedświątecznym sklepy obfitują w szeroki wybór różnego rodzaju klimatycznych gadżetów i akcesoriów, które z powodzeniem można wykorzystać w sypialni. Szczególnie polecane są świeczki o charakterystycznych zapachach kojarzących się ze Świętami i tym magicznym czasem zimowym, takich jak aromat piernika, pomarańczy, mandarynek czy imbiru. Ciekawym pomysłem mogą być również świece LED albo specjalne świeczniki z motywem śnieżynek lub gwiazdek. Bez względu na rodzaj oświetlenia, z pewnością dodadzą one pomieszczeniu klimatu i ciepła.

W nawet niewielkiej sypialni z pewnością znajdzie się również miejsce na choćby małe figurki czy rzeźby okolicznościowe. Świąteczne stroiki, figurki aniołów, jeleni czy Mikołaja wprowadzą do pokoju nieco magicznego nastroju.

Podobną rolę spełnią ozdobne łańcuchy z niewielkimi elementami, takimi jak śnieżynki, renifery, gwiazdki czy bombki. Można je powiesić u sufitu, na ścianie lub też na meblach. Dobrym pomysłem są również cotton balls, które poza funkcja dekoracyjną, spełnią również rolę oświetleniową.

 

Przeczytaj również

Leave a Comment