Jak wybrać poduszki ozdobne?

Jak wybrać poduszki ozdobne?

8 sierpnia 2019 0 przez redakcja

Chociaż większość z nas pieczołowicie urządza mieszkanie i decyduje się na konkretny styl, w jakim jest ono utrzymane, to jednak dodatki i drobne przedmioty wokół nas tworzą rodzinną, ciepłą atmosferę i są idealnym uzupełnieniem pomysłu projektanta wnętrz. Jednym z przedmiotów, które możemy wykorzystać w takim charakterze są poduszki ozdobne – pięknie podkreślą styl pokoju, a także zapewnią komfort nam lub naszym gościom, gdy zajdzie taka potrzeba. Jak zatem wybrać najlepsze poszewki na poduszki dekoracyjne? Czym się kierować, aby wyszło ładnie i z klasą?

 

1. Tylko ozdobne, czy także użytkowe?

2. Jak dobrać rozmiar i kolory?

3. Słów kilka o materiałach

 

Tylko ozdobne, czy także użytkowe?

Pierwszą rzeczą, jaką musimy określić przy okazji wybierania poduszek ozdobnych jest to, czy chcemy trzymać je tylko dla dekoracji, czy również wykorzystywać do praktycznych celów. W pierwszym przypadku mamy większe pole do popisu pod kątem wybranego wzoru i materiału, gdyż nie trzeba się martwić o to, że zużyje się on i zniszczy przy okazji używania. Wybierając poduszki ozdobne nie ogranicza nas więc nic poza wyobraźnią i ewentualnym stylem, w jakim chcemy utrzymać pokój i wszystkie dodatki w nim zebrane. Jeżeli jednak planujemy czynnie korzystać z pościeli, ozdobne poszewki na poduszki będą musiały być także dość wytrzymałe, a wzór nie może ścierać się wraz z upływem czasu.

 

Jak dobrać rozmiar i kolory?

Są to ważne parametry, które mają wpływ na to, jak finalnie będzie wyglądał wystrój naszego wnętrza. Możemy działać na zasadzie kolorów przeciwstawnych, jak np. minimalistyczne, szaro-białe wykończenie pokoju i intensywnie kolorowe dodatki, które od razu wybijają się na pierwszy plan, lub wybrać poduszki ozdobne w podobnej kolorystyce i tonacji, jak reszta pomieszczenia. Wszystko w dużej mierze zależy od tego, na jaki design mieszkania się zdecydowaliśmy i na jak dużą swobodę on pozwala.

 

Słów kilka o materiałach

Na rynku możemy dostać poszewki na poduszki dekoracyjne wykonane z wielu różnych materiałów, począwszy od naturalnych, jak len czy bawełna, a kończąc na sztucznych typu poliester lub satyna. Także osoby bardzo wymagające są w stanie znaleźć coś dla siebie, ponieważ możemy kupić poszewki wykonane ze szlachetnych tkanin typu jedwab czy aksamit, które będą prezentować się wyjątkowo dobrze w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesny sposób. Każdy materiał ma jednak zarówno swoje zalety, jak i wady, dlatego dobrze jest zastanowić się, który z nich będzie najlepszy, zanim zakupimy poszewki.