Jakie są zalety paneli winylowych?

Jakie są zalety paneli winylowych?

8 grudnia 2019 0 przez redakcja

W aranżacji wnętrz coraz częściej wykorzystuje się materiały, które jeszcze kilkanaście lat temu tak użyte, wzbudziłyby szczere zdziwienie. Beton na ścianie w domu? Tapeta w łazience? To jeszcze nic! Poznaj coraz popularniejsze w Polsce panele winylowe. Jakie są zalety paneli winylowych i dlaczego warto wybrać je jako alternatywę dla paneli drewnianych?

 

Panele podłogowe winylowe, co to jest?

Jeżeli stoisz przed koniecznością odnowienia wnętrza swojego domu, z pewnością trafisz na panele winylowe. Na pierwszy rzut oka nie odróżnisz ich od znanych nam, klasycznych paneli, czy drewnianych desek. Zaskoczy Cię jedynie grubość tego materiału. Panel winylowy ma grubość od 3 do 7 mm, to bardzo niewiele. Zbudowany jest z warstw winylu, które tworzą mocne, chociaż całkiem niepozorne podłoże. Na powierzchni winylu można wykonać dowolny nadruk, dlatego panele te są znane jako występujące pod dowolną postacią. Chcesz mieć drewnianą podłogę w domu, ale z różnych przyczyn nie możesz? Zdecyduj się na doskonałą imitację za pomocą paneli winylowych. To samo możesz zrobić z kamieniem, czy betonem. 

Panele winylowe, czy warto? Zalety paneli i opinie użytkowników

Nie można ukryć, że panele winylowe mają naprawdę dużo zalet. Przede wszystkim są tańszą alternatywą niż drewno, a  przy tym wyglądają tak samo dobrze. Jakie inne zalety paneli tego typu możemy wymienić?

  • To materiał bardzo wytrzymały, dlatego z powodzeniem można go zastosować w pomieszczeniu, gdzie nieustannie coś się dzieje.
  • Bardzo fajną cechą paneli winylowych jest ich odporność na wilgoć, która jest tak samo wysoka, jak u płytek ceramicznych.
  • Panele winylowe kładzie się tak samo prosto, jak klasyczne panele. Nie potrzebujesz specjalnego szkolenia!
  • Powierzchnia paneli winylowych nie absorbuje plam, a czyszczenie ich nie wymaga wysiłku.
  • Winylowe powierzchnie nie wydają dźwięku, dlatego nic nie zakłóci snu domowników.

Najprościej mówiąc, panel winylowy to wynalazek praktyczny i w sam raz na potrzeby zabieganych ludzi, którzy cenią sobie komfort i estetykę. Co ciekawe, opinie użytkowników potwierdzają te zalety, co rzadko zdarza się w aż tak dużym procencie. Zwykle lubimy krytykować coś, co jest nowe i nieznane, jednak trzeba przyznać, że panele winylowe przyjęły się na polskim rynku równie dobrze, co na świecie, gdzie królują od dawna. Na pytanie, czy warto zainteresować się panelami winylowymi, odpowiadamy jednogłośnie: warto!

Panel winylowy: niska cena i wysoka jakość

Niektórzy mogą się przerazić propozycją paneli winylowych. Imitacja podłogi z drewna może się wciąż kojarzyć z dawniej stosowanym, tanim gumoleum, czy linoleum, które nie tylko kiepsko naśladowało drewno, ale również niszczyło się w tempie produktów jednorazowych. Dlatego uspokajamy, panel winylowy to coś zupełnie innego, niż wyżej wspomniane pomyłki przemysłu. Jednak również tutaj musisz zwrócić uwagę na jakość produktu. Im ładniejszy panel winylowy i lepiej imituje wybrany materiał, tym lepsza jego jakość. Co prawda za to możesz dać więcej, niż za zwykłe panele, ale i tak będziesz mieć podłogę tańszą i bardziej praktyczną, niż tę wykonaną z drewna. Z kolei od zwykłych paneli, te wykonane z winylu są znacznie trwalsze.