Kabiny półokrągłe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kabiny półokrągłe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

7 stycznia 2020 0 przez redakcja

Chyba nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić dnia bez odświeżającej i odprężającej jednocześnie kąpieli. Dziś coraz więcej osób decyduje się na zakup kabiny prysznicowej, rezygnując na jej rzecz z wanny. Takie podejście nie dziwi, bowiem jest ekonomiczne i ekologiczne zarazem. Biorąc prysznic zamiast długiej kąpieli w wannie jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy oraz wody. Wybór odpowiedniej kabiny natryskowej należy jednak dobrze przemyśleć, aby mieć pewność, że będzie nam ona służyć przez wiele lat. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę?

Kabina idealnie dopasowana

Rynek oferuje nam dziś na tyle szeroki asortyment kabin prysznicowych, że poszukiwania powinniśmy rozpocząć od szczegółowej analizy naszych potrzeb, warunków mieszkaniowych oraz określenia budżetu. Produkty różnią się między innymi swoją wielkością, kształtem, materiałami, które zostały wykorzystane do ich wykonania, oraz zastosowanymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład sposób otwierania drzwi. Jeśli chodzi o kształt, możemy wybierać spośród kabin:

  • kwadratowych

  • prostokątnych

  • okrągłych

  • asymetrycznych

  • półokrągłych

Wspaniały wygląd i wysoka funkcjonalność

Zwłaszcza ta ostatnia opcja, czyli kabiny półokrągłe, jest warta zainteresowania. Posiadają one szereg niezaprzeczalnych zalet, które czynią je najpopularniejszym z rozwiązań preferowanych przez klientów. Ich kątowe położenie sprawia, że z łatwością dopasują się do niemal każdej łazienki, bez względu na jej wielkość. Taka kabina pozwala dodatkowo zaoszczędzić cenną powierzchnię i efektownie zagospodarować każdy metraż. 

Na korzyść kabin półokrągłych przemawia również ich estetyczny wygląd, który podkreśla nowoczesny i elegancki charakter łazienki, znakomicie współgrając z pozostałą armaturą. Najpopularniejsze rozmiary kabin to 80x80x185 cm oraz 90x90x195 cm. Różnorodny asortyment pozwala na kompleksowe dostosowanie produktu do naszych potrzeb oraz gustu. Dzięki temu możemy zdecydować o tym, czy szkło ma być zupełnie transparentne, czy też barwione, w jaki sposób mają otwierać się drzwi, by korzystanie z kabiny było dla nas jak najbardziej wygodne, oraz jak głęboki ma być brodzik i czy w ogóle chcemy, aby nasza kabina go posiadała. Musimy również określić preferowany rodzaj natrysku i detale kabiny, tak, aby stanowiła ona pasujący element aranżacji.

 

Półokrągłe kabiny natryskowe to rozwiązanie wygodne w użyciu i ekonomiczne zarazem. Uprzyjemni każdą kąpiel sprawiając, że nawet szybki prysznic będzie miłym odświeżeniem, a przy tym przyczyni się do znacznej oszczędności pieniędzy i cennego czasu.