Kupowanie łózka krok po krokuPorady 

Kupowanie łózka krok po kroku

Wbrew pozorom kupowanie łóżka nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie wystarczy tylko wejść do sklepu i zamówić pierwszy z brzegu model. Łóżko musi spełniać szereg bardzo rygorystycznych kryteriów, aby mógł w pełni dobrze spełniać swoje funkcje, czyli zapewniać spokojny i regeneracyjny sen.

Cechy oczywiste

Do najbardziej oczywistych cech każdego łóżka do sypialni zaliczyć można z pewnością rozmiar całej konstrukcji. Tutaj wszystko jest zależne od tego, czy będzie w danym łóżku spała jedna, czy dwie osoby. Jeśli będzie to łóżko pojedyncze, to powinno być ono szerokie na około 90 centymetrów. Jeśli jednak łóżko ma być dwuosobowe, powinno być szerokie na około 160 centymetrów. Oczywiście spotkać można łóżka węższe, które są wynikiem posiadania przez klientów mniejszego lokalu.

Drugą bardzo ważną sprawą jest dobranie konkretnego materaca. Jeśli chodzi o wymiar, to jest on uzależniony od rozmiaru łóżka i w pełni ustandaryzowny. Jeśli chodzi natomiast o twardość, to jest to już kwestia bardzo osobista. Generalnie należy pamiętać o tym, że łóżko sypialniane to przede wszystkim komfort na najwyższym poziomie, dlatego też dobierając twardość materaca, należy mieć to szczególnie na uwadze.

Cechy mniej oczywiste

Rozmiar, czy też materac, są cechami łóżka, o których wiedzą nawet najwięksi laicy. Istnieją jednak takie cechy, które wymagają posiadania nieco większej wiedzy na ten temat, a ich zignorowanie będzie potem kosztowało nie mniej niż kupienie zbyt twardego materaca.

Warto w tym punkcie zwrócić uwagę przede wszystkim na wygląd łóżka. Na rynku bardzo popularne jest łóżko tapicerowane. Znaleźć można wersje wykonane z materiału, ze skóry ekologicznej lub też ze skóry naturalnej. Bardzo popularne, choć oczywiście także znacznie droższe są wersje całkowicie drewniane.

Wybór konkretnego rodzaju materiału będzie miał wpływ na wygląd łóżka i na jego aranżacje, a co za tym idzie, wpływ na aranżacje całej sypialni.

Nie mniej nieoczywistym elementem łóżka jest znajdujące się u jego góry oparcie. Wiele osób uważa te elementy jedynie za zwykłą ozdobę i świadomie z niego rezygnuje. Nie jest to zbyt dobry pomysł, szczególnie jeśli się jest osobą czytającą. Bez takiego oparcia konieczne będzie przykładanie poduszek pod głowę, które mogą zniszczyć ścianę. Na szczęście w razie popełnienia błędu zrezygnowania z oparcia, zawsze istnieje możliwość dokupienia go osobno.

Jak zatem widać, kupienie łóżka nie jest łatwym i szybkim procesem, a wymaga pamiętania o kilku bardzo ważnych sprawach i stosowania ich w praktyce.

Przeczytaj również

Leave a Comment