Meble drewniane - idealne rozwiązanie do każdego domuMeble 

Meble drewniane – idealne rozwiązanie do każdego domu

Meble to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. To właśnie meble drewniane potrafią nadać mu wyjątkowego charakteru. Równie mocno, jak kolor i styl mebli, liczy się także materiał, z jakiego są one wykonane. W tym kontekście meble drewniane są właściwie bezkonkurencyjne. Mimo iż często przegrywają one z tańszymi meblami ze sklejki oraz innych materiał, to jednak właśnie one są najbardziej cenione przez użytkowników. Dlaczego?

  1. Meble drewniane są przede wszystkim wyjątkowo trwałe.
  2. Stoły, szafy, reguły wykonane z drewna dębowego lub sosnowego wolniej od innych mebli zbierają kurz.
  3. Meble drewniane sprawdzają się w mieszkaniach osób cierpiących na różnego typu alergie.
  4. Uniwersalność to jeszcze jedna zaleta drewnianych mebli.

Przede wszystkim trwałość

W porównaniu z innymi, niejednokrotnie tańszymi meblami wykonanymi z innych materiałów, meble drewniane okazują się wyjątkowo trwałe i solidnie wykonane. Szafy, stoły czy drewniane krzesła są nie tylko odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio zabezpieczone lakierem meble wykazują również odporność na wilgoć. Meblami drewnianymi można, przy odpowiedniej ich pielęgnacji, cieszyć przez naprawdę długie lata. O większości mebli wykonanych z innych materiałów nie da się tego powiedzieć. Koszt mebli drewnianych jest oczywiście większy, natomiast jeśli uwzględnić czas ich użytkowania, to okazuje się, że inwestycja ta z czasem się zwraca.

Kiedy w domu jest alergik

Szafy drewniane doskonale sprawdzą się w domu, w którym mieszka alergik. Meble drewniane, w przeciwieństwie do niektórych materiałów meblowych, w większości przypadków nie wywołują alergii. Ponadto, na dębowy czy sosnowych meblach dużo wolniej osadza się kurz, co ma znaczenie dla ograniczenia ryzyka zwiększonego rozwoju roztoczy i innych patogenów w domowym środowisku. Jednocześnie meble sosnowe sprzyjają zminimalizowaniu ilości zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, co ma znaczenie nie tylko dla alergików, lecz także właściwie dla wszystkich mieszkańców domu.

Meble drewniane – klasyka i nowoczesność

Meble drewniane są jednymi z najbardziej uniwersalnych mebli, które sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Pod tym względem meble sosnowe sprawdzają się świetnie w skandynawskich aranżacjach, a także jako wyposażenie nowoczesnych loftów. Meble drewniane mogą ocieplać przestrzeń, jak i stanowić przełamanie minimalistycznych aranżacji. Mogą one stanowić podstawę wyposażenia, jak i jego ciekawe dopełnienie.

 

Przeczytaj również

Leave a Comment