Meble z palet – możesz zrobić je samOgród 

Meble z palet – możesz zrobić je sam

Meble i ozdoby ogrodowe z palet od lat cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego, można z nich bowiem stworzyć ciekawe aranżacje do każdego ogrodu, wnętrza i na taras Jeśli posiadamy choć trochę żyłki majsterkowicza i wyobraźni meble z palet do ogrodu stworzymy sami. Dostępność i niewysoka cena materiału, a także fakt, że jest łatwy w obróbce sprawia, że ogranicza cię tylko wyobraźnia i kreatywność.

Co konkretnie można zrobić z palet?

Kto nie lubi wypić porannej kawy w ogrodzie wiosną? Najprostszym i najczęściej spotykanym meblem z palet do ogrodu jest stolik kawowy. Wystarczą dwie palety i płyta na blat.  Oczyszczenie palet i przymocowanie do siebie wszystkich elementów nie nastręczy trudności nikomu, kto posiada w garażu podstawowe narzędzia i trochę ściernego papieru. Mimo, że zrobiony z palet, taki stolik zawsze może wyglądać  inaczej, zależy jak go wykończysz…

Można drewno po prostu oczyścić z drzazg i tylko lekko przetrzeć papierem o średnim ziarnie. Można je też zetrzeć „do żywego” i polakierować lakierem bezbarwnym, albo tylko zabejcować. Rzecz jasna można też użyć farby akrylowej w dowolnym kolorze, albo połączyć ze sobą kilka odcieni. Bardzo interesujący efekt daje nałożenie ciemnej farby pod jasną i przetarcie całości tak, by jeden kolor przenikał drugi.

Proste meble z palet do ogrodu, to także ławki. Do wykonania prostego siedziska, wystarczą dwie, lub cztery palety – zależy, czy chcemy mieć ławkę, czy siedzisko jednoosobowe. Do tego tylko przycięta, obszyta odpowiednio mocnym materiałem  gąbka tapicerska i już mamy gotowy mebel. Niewiele więcej pracy będzie wymagało stworzenie mebla z oparciem.

Oczywiście można na nasze siedziska z palet wyłożyć również gotowe poduszki do mebli ogrodowych, jakich szeroki wybór znajdziemy na odpowiednim dziale w każdym markecie.

Zastosowanie dostępnych na rynku doskonałej jakości środków do ochrony drewna przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi sprawia, że nie tylko meble z palet do ogrodu, przez długi czas zachowają nienaganny wygląd, bez konieczności chowania ich (poza poduszkami i kocami oczywiście) do garażu, czy przykrywania ich czymkolwiek przed każdym deszczem.

Ozdoby z palet

Palety to również możliwość stworzenia nie tylko mebli, ale też oryginalnych ozdób do ogrodu. Na przykład kwietników. To zdecydowanie prostsze, niż nam się wydaje. Jeśli jeszcze „jakoś tego nie widzisz”, przejrzyj grupy tematyczne DIY na portalach społecznościowych. Pomysłów jest naprawdę całe mnóstwo.

Czasem wystarczy oczyszczone i pomalowane palety ustawić na sobie i wystawić na nich donice.

Palety czy to w formie mebli, czy jako ozdoby, nie pasują jednakowo do każdego ogrodowego stylu. Zdecydowanie najlepiej będą się prezentować w ogrodach, z nutą angielską, wśród wybujałej zieleni, przy domach i pergolach zarośniętych pnączami.

Jak widzimy, meble z palet do ogrodu to szeroki wachlarz możliwości wykazania się kreatywnością, zmysłem estetycznym i zdolnościami do majsterkowania. Powodzenia!

Przeczytaj również

Leave a Comment