Moda przemija, dobry styl zostaje, czyli stylowe wnętrza górą.

Moda przemija, dobry styl zostaje, czyli stylowe wnętrza górą.

20 kwietnia 2019 0 przez redakcja

Zgadzasz się z powyższym stwierdzeniem? Zważywszy jakie dziwactwa sugeruje nam czasem moda i jak szybko zmieniają się trendy, trudno się nie zgodzić. To samo dotyczy i od zawsze dotyczyło branży dekoratorskiej i aranżacji wnętrz.

Twój styl – zawsze unikalny

Każdy z nas ma swoje upodobania, potrzeby, czy przyzwyczajenia. Również wnętrza jesteśmy skłonni urządzać „po swojemu”.  Doskonale! W końcu kto w tych wnętrzach spędza najwięcej czasu? Przecież nie autorzy blogów z modnymi pomysłami…

Tylko czy każde wnętrze urządzone „po swojemu” jest unikalne i stylowe? To już jest sprawa dyskusyjna. Zdarza się niestety, że w jednym domu, gdzie wszystkie pomieszczenia urządzała jedna i ta sama osoba, mamy wrażenie ogromnej, chaotycznej przypadkowości doboru elementów wyposażenia, mebli i dekoracji.

Styl, to zawsze jakaś całość. Stylowe wnętrza, bez względu jak nazwiemy styl w jakim zostały urządzone, trzymają określony kierunek. Czasem jest to prostota i funkcjonalność, czasem falbaniaste kapy, uszate fotele i fikuśne firaneczki – nigdy jednak nie jedno z drugim w połączeniu w jednym domu, czy pomieszczeniu.

„Jakiś” styl, to nie zawsze dobry styl

Oj niestety… Co prawda cenna rzeczą jest swój styl posiadać, ale jeśli we wnętrzach urządzonych w naszym stylu goście dostają przysłowiowego oczopląsu, wiercą się, męczą i nie mogą wytrzymać – nie jest dobrze. Nawet jeśli nam z tym jest dobrze…

Jak w takim razie „wyrobić” sobie styl, znajdując złoty środek pomiędzy tym, co podoba się wszystkim, a tym, z czym szczególnie dobrze czujemy się my sami?

Przede wszystkim powinniśmy rozejrzeć się w tym, jakie style aranżacji wnętrz są popularne i dlaczego. Nie musimy się kierować modą – raczej funkcjonalnością i wygodą. Spróbujmy dopasować coś do swoich potrzeb i upodobań, jednocześnie pozbywając się z nich tego, co tak bardzo drażni otoczenie.

Najprostszym wyjściem zawsze są konsultacje z dekoratorem wnętrz. Jeśli trafimy na odpowiednio elastyczną osobę, pomoże zmienić nasze stylowe wnętrza we wnętrza w dobrym stylu. Może nie do końca będziemy musieli rezygnować ze wszystkich swoich ulubionych rozwiązań i w połączeniu z propozycjami artysty w dziedzinie dekoracji wnętrz uda się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego  w czym zakochamy się i my i nasi goście.

Jeśli nie bardzo nas stać na usługi dekoratora, nie wspominając już o dobrym dekoratorze – co w końcu rzeczywiście nie jest tanie – rozejrzyjmy się wśród przyjaciół. Tylko pamiętajmy – przyjaciel, to niekoniecznie ta osoba, która mówi nam to, co chcemy usłyszeć. Nawet jeśli taka szczera i pozytywna osoba z naszego otoczenia nie jest ekspertem w dziedzinie urządzania i dekoracji wnętrz, zawsze możemy siąść razem z nią nad wnętrzarską prasą, czy przed monitorem komputera i poszukać inspiracji dla naszych stylowych wnętrz.

Pozostać oryginalnym i urządzić stylowe wnętrza po swojemu nie jest łatwo, ale efekty są warte każdego wysiłku – będziemy dumni i zadowoleni z naszych stylowych wnętrz.