Modne ławy do salonu

Modne ławy do salonu

28 października 2019 0 przez redakcja

Pokój dzienny jest miejscem, w którym relaksujemy się po pracy, spędzamy czas z rodziną i oglądamy ulubione filmy. W salonie także przyjmujemy gości. Dlatego salon powinien być urządzony zarówno elegancko, jak i w sposób w pełni komfortowy. Nie może więc w nim zabraknąć wygodnej sofy czy narożnika oraz foteli, a także ławy kawowej, bez której nie można sobie wyobrazić kącika wypoczynkowego i która w pokoju dziennym jest meblem na co dzień niezastąpionym.

Nie tylko do picia kawy

Zastosowanie ławy w salonie nie ogranicza się do picia przy niej kawy czy herbaty. Siedząc przy stoliku kawowym, czytamy książki, czasopisma, oglądamy telewizję albo zajmujemy się robótkami ręcznymi. Blat ławy kawowej jest zwykle też na tyle duży, że z powodzeniem można postawić na nim laptop i przeglądać strony internetowe. Ława przyda się również wtedy, gdy zaprosimy gości na przyjęcie, ponieważ można na niej postawić dodatkową zastawę, paterę z ciastem lub salaterkę z owocami. Przy stoliku kawowym możemy też grać w brydża czy w szachy. Na blacie stolika kawowego może znaleźć się także dekoracyjny wazon z kwiatami lub elegancki świecznik.

Wszystko pod ręką

Korzystanie z nawet najbardziej wygodnej sofy czy foteli nie byłoby w pełni komfortowe, gdyby nie to, że w pobliżu znajduje się ława kawowa. Dzieje się tak dlatego, że to dzięki temu pozornie niewielkiemu meblowi możemy mieć wszystko to, bez czego trudno byłoby wygodnie funkcjonować, na wyciągnięcie ręki. Na stolik kawowy odkładamy okulary, telefon i pilot do telewizora. Gdy ława jest wyposażona w dolną półkę, to zwykle na niej właśnie kładziemy czytaną aktualnie książkę, robótkę szydełkową, etui do okularów, ładowarkę do telefonu czy kalendarz książkowy.

Nowoczesne i w stylu retro

Ławę należy starannie dopasować do charakteru wnętrza, gdyż idealnie dobrany do aranżacji wnętrza stolik kawowy, poza swoją niekwestionowaną funkcjonalnością, stanowi istotny element dekoracyjny salonu i dodatkowo podkreśla jego reprezentacyjny charakter.

Do wystroju w stylu minimalistycznym świetnie będzie pasować ława ze szklanym blatem i z przestronną półką w dolnej części z kolekcji sklepu WikiMeble – https://www.wikimeble.pl/LAWY. W pokój dzienny w stylu vintage, łączący w sobie tradycyjne rozwiązania z nowoczesnością, znakomicie wkomponuje się z kolei designerski stolik kawowy stylizowany na lata 60., posiadający okrągły blat i finezyjne drewniane nóżki. Ciekawą propozycją do salonu o niewielkim metrażu będzie natomiast ława kawowa wykonana ze szkła i metalu, która bardzo lekko wygląda i w najmniejszym stopniu nie dominuje przestrzeni.