Morze pomysłów – marynistyczne fototapety

Morze pomysłów – marynistyczne fototapety

25 września 2019 0 przez redakcja

Morze łączy w sobie dwie natury – z jednej strony zachwyca nas swoim ogromem i pięknem, z drugiej budzi jednak respekt, szacunek, a niekiedy nawet strach. Te dwa oblicza od wieków fascynują artystów – w przeszłości przede wszystkim malarzy, a dziś także i fotografów. Wiele osób chętnie umieszcza wizerunki nadmorskich krajobrazów w swoich domach jako dekoracje. Dziś porozmawialiśmy chwilę z ekspertem z firmy Redro na temat wyjątkowego rodzaju takich ozdób jakim jest ścienna fototapeta. Morze tropikalne o niezwykle głębokiej, szafirowej barwie to przykład motywu, który odmieni zupełnie wygląd salonu, nadając mu egzotycznego, podróżniczego charakteru – mówi zaproszony przez nas ekspert. Przekonajcie się sami, jakie jeszcze porady przygotował dla osób, które kochają morskie motywy.

 

Wakacyjny nastrój w czterech ścianach – fototapeta z widokiem na morze

Bardzo dużo osób kojarzy morze z wakacjami, wypoczynkiem i relaksem. Między innymi z tego powodu tak chętnie umieszczają oni w swoich domach dekoracje przedstawiające plaże, fale, tropikalne archipelagi czy przybrzeżne skały. Ponieważ sami uważamy, iż urządzenie pomieszczenia w takim klimacie stanowi znakomity pomysł, to zapytaliśmy zaproszonego specjalisty, jak uzyskać pożądany efekt za pomocą fototapety. Okazało się, że jest to bardzo proste!

 

– Chyba każdy z nas marzy czasem o beztroskim wypoczynku na piaszczystej plaży pod palmami, z widokiem na iskrzące się w słońcu morze. Krajobraz tego rodzaju kojąco wpływa na nasze samopoczucie, niemal natychmiast wyciszając wszystkie negatywne emocje. Dzięki odpowiedniej fototapecie jest on w stanie towarzyszyć nam na co dzień. Pragnąc umieścić tego rodzaju wzór w naszym domu, musimy najpierw znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę dwa pomieszczenia: sypialnię oraz salon. Oba rodzaje tych wnętrz doskonale skomponują się charakterem z wakacyjnym nastrojem. Aby jeszcze dodatkowo podkreślić wprowadzony przez nie efekt, polecam zadbać także odpowiednio o ich najbliższe otoczenie. W pobliżu takich fototapet świetnie prezentować się będą między innymi pamiątki oraz zdjęcia z podróży. W kwestii mebli stylowi puryści powinni postawić na materiały takie jak bambus czy wiklina. W praktyce doskonale sprawdzą się jednak i inne materiały, które zgrają się kolorystyką z wybranym przez nas wzorem. Mądrym zabiegiem będzie również umieszczenie morskiej fototapety na najlepiej oświetlonej ścianie – nawet jeśli pomieszczenie jest generalnie ciemne. W takim miejscu jej barwy będą wydawać się najżywsze, ocieplając i ożywiając atmosferę całego wnętrza.

 

Polskie wybrzeże jako fototapeta: Morze Bałtyckie jest piękne!

Polskie wybrzeże jako fototapeta Morze Bałtyckie jest piękne!

https://redro.pl/fototapety/tematy/krajobrazy/morze/

 

“Cudze chwalicie, swego nie znacie” – tę starą maksymę można również przywołać w kontekście morza. Współcześnie niezwykle popularne są wyjazdy do krajów egzotycznych, w tropiki. Choć owe zagraniczne kurorty zachwycają swoim pięknem, to jednak również i w granicach naszego kraju odnajdziemy przecież wspaniałe morze. Poprosiliśmy więc eksperta o opinię na temat fototapet z Bałtykiem. Czy pośród wzorów przedstawiających najróżniejsze egzotyczne zakątki świata znajdzie się miejsce dla takich dekoracji?

 

– Śmiało mogę stwierdzić, iż Bałtyk nie jest ani odrobinę mniej atrakcyjny od innych mórz. Pójdę nawet o krok dalej i powiem, że wiele z nich nawet przewyższa swoim urokiem! Dlatego też fototapety przedstawiające “nasze polskie morze” (choć współdzielimy je przecież z kilkoma innymi krajami) z powodzeniem mogą się równać z bardziej egzotycznymi wzorami. Decydując się na taką tematykę dekoracji, warto poszukać wzorów, które najpełniej oddadzą niepowtarzalność Bałtyku i jego linii brzegowej. Mogą być to na przykład fototapety ukazujące fale oraz mewy widoczne na tle malowniczych wydm. Inną ciekawą grupą wzorów są te przedstawiające morze z perspektywy słynnego sopockiego mola. Miłośnikom ciepłych kolorów polecam w szczególności fotografie wykonane podczas zachodu słońca.

 

Podwodna fototapeta: morze oraz jego mieszkańcy

Podwodna fototapeta morze oraz jego mieszkańcy

https://redro.pl/fototapety/

 

Przeglądając różne rodzaje morskich fototapet, naszą uwagę przykuły wzory na których wykorzystano technikę robienia zdjęć pod wodą. Wyróżniają się one niezwykle oryginalną charakterystyką, a także nieco odmienną estetyką. Zapytaliśmy więc specjalistę z Redro, do jakich wnętrz poleciłby tego typu dekoracje.

 

– Podwodny świat to prawdziwa kraina tajemnic. Koralowce, ryby, mięczaki oraz inni mieszkańcy morskiego dna zachwycają swoimi bajkowymi kolorami oraz niesamowitymi kształtami. Dlatego też fototapety wykorzystujące zdjęcia wykonane przez nurków należą do najbardziej efektownych i barwnych wzorów morskich fototapet. Z powodzeniem można połączyć tego typu dekorację z różnymi rodzajami nowoczesnych stylistyk, uzyskując bardzo ciekawe kontrasty oraz połączenia barw.