Na co zwrócić uwagę kupując tornister szkolny dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę kupując tornister szkolny dla dziecka?

20 marca 2020 0 przez redakcja

Plecak dla ucznia pierwszej klasy musi być wybrany ostrożnie i rozważnie. Na co zwrócić uwagę kupując tornister szkolny dla dziecka?

Plecak dla ucznia pierwszej klasy musi być wybrany ostrożnie i rozważnie. Na co zwrócić uwagę kupując tornister szkolny dla dziecka?

Plecy ortopedyczne

Przede wszystkim powinien mieć plecy ortopedyczne. Jest to pierwsza zasada wyboru plecaka dla ucznia klasy pierwszej. Wiele toreb ma pseudo-ortopedyczne plecy. Przestudiuj je uważnie. Przyjrzyj się bliżej tkaninie z tyłu torby, czy pianka nie wystaje? To pierwszy znak taniości i fałszu takiego plecaka. Poproś sprzedawców szkolnych o certyfikaty. Znane firmy, producenci plecaków, z reguły dostarczają firmom, które sprzedają produkty swoich marek, certyfikaty potwierdzające oryginalność plecaków i innych towarów. Plecy ortopedyczne w plecaku mają znaczący wpływ na zdrowie dziecka. Prawidłowo wybrany plecak stanowi podstawę zdrowej postawy, a to z kolei wpływa na prawidłowy i zdrowy rozwój narządów wewnętrznych małego ucznia. W końcu dzieci w tym wieku nadal mają nieformalną postawę. Rzeczywiście, gdy dziecko idzie do pierwszej klasy i zostaje uczniem, obciążenie znacznie wzrasta, ponieważ dzieci muszą nosić nie tylko pełną torbę, ale także torbę na buty do wychowania fizycznego itp. Dlatego tornister powinien być niezawodnym wsparciem, jego podstawą jest plecy ortopedyczne!

Waga plecaka

Waga plecaka nie powinna przekraczać 1 kg. Waga wypełnionego plecaka nie powinna przekraczać 10% masy dziecka! Przekroczenie normy może spowodować uszkodzenie nie tylko pleców ucznia, ale także ogólnie zdrowia, zaczynając od łagodnych zawrotów głowy i kończąc na poważniejszych problemach. Rozmiar plecaka szkolnego jest jednym z podstawowych czynników przy wyborze plecaka dla ucznia. Wielu rodziców popełnia poważny błąd, decydując się na zakup torby. Teczka o niewłaściwym rozmiarze jest nie tylko zła, ale także niebezpieczna. Jeśli plecak jest duży dla dziecka, może to uszkodzić plecy, jeśli obciążenie zostanie rozłożone nierównomiernie. Jak dobrać właściwy rozmiar plecaka? Aby to zrobić, wielu producentów wprowadziło siatkę wymiarową i drukuje ją na etykietach plecaków. Wzrost dziecka do 100 cm odpowiada rozmiarowi plecaka XXS. Wysokość 100-15 cm – rozmiar XS, 115 -130 cm – rozmiar S, 130 – 145 cm M, a 145-175 cm L. Jeśli wysokość wynosi 175 cm i więcej, musisz wziąć plecak w rozmiarze XL. Jeśli chodzi o pojemność plecaka, jest to mniej popularna cecha, ale nie mniej ważna. Wystarczy kupić plecak o pojemności 11-16 litrów.

Z kolei 11-13 litrów to standardowa pojemność dla tak zwanych pudełkowych tornistrów. Takie torby zwykle odpowiadają dziecku o wysokości 115-130 cm. Jeśli dziecko jest wyższe, wówczas objętość plecaka również zostanie odpowiednio zwiększona, ale zwykle nie przekracza 16 litrów, jeśli mówimy o plecakach dla uczniów klas pierwszych i uczniów szkół podstawowych. Objętość plecaków w powyższych rozmiarach jest specjalnie przewidziana dla szkoły podstawowej i wystarcza, aby pomieścić wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne uczniowi podczas tego okresu nauki. Ponadto, aby pomóc uczniom, istnieją również torby na buty, więc miejsce w torbach można traktować tylko jako na materiały edukacyjne. Wymienne buty i ubrania można zawsze złożyć oddzielnie od plecaka.