Na co zwrócić uwagę przed zakupem płyty gazowej?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem płyty gazowej?

20 marca 2020 0 przez redakcja

Gotowanie to rzecz, z którą każdy z nas ma do czynienia codziennie, niezależnie od tego, czy umiemy czy też nie. Aby było ono sprawniejsze, prostsze i bezpieczniejsze – szczególnie jeżeli mamy w domu dzieci – możemy zdecydować się na szereg różnych rozwiązań, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w kuchni oraz jakości przygotowywanych posiłków. Jednym z trendów w ostatnich latach jest wybieranie płyty gazowej zamiast tradycyjnej kuchenki. To rozwiązanie, łączące w sobie elegancki design i najwyższy komfort użytkowania, przypada do gustu coraz większej ilości osób. Dlaczego tak się dzieje? Co takiego ma w sobie płyta gazowa bez płomieni?

 

1. Funkcjonalne płyty gazowe – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta gazowa

2. Jaki wymiar płyty gazowej będzie najlepszy do Twojej kuchni?

3. Oszczędna płyta gazowa – wybór płyty gazowej pod względem ekonomicznym

4. Nowoczesne płyty gazowe – trend na 2020

 

Funkcjonalne płyty gazowe – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta gazowa

Najważniejszą funkcją dobrej jakości płyty gazowej bez płomienia powinna być zdolność do dłuższego utrzymywania stałej temperatury. Jest to istotne w przypadku niektórych dań, więc wybierając konkretny model dobrze jest kierować się jego mocą i możliwościami grzewczymi. Pożądanymi funkcjami będzie również opcja zablokowania przycisków dotykowych na płycie w taki sposób, aby nie mogły uruchomić jej dzieci, a także miernik monitorujący spalanie oraz ewentualne ulatnianie się gazu. Ponieważ w przypadku płyty nie widzimy bezpośrednio płomienia ani nie jesteśmy w stanie wyczuć gazu, szczególnie ten parametr jest niesamowicie istotny w kontekście naszego bezpieczeństwa.

 

Jaki wymiar płyty gazowej będzie najlepszy do Twojej kuchni?

Najpopularniejszym rozwiązaniem w polskich domach są mimo wszystko kuchnie na cztery palniki. Oznacza to, że płyta gazowa do zabudowy w takim wariancie będzie miała około 58-60 cm szerokości. Jeżeli nie dysponujemy dostatecznie dużym blatem i kuchnią, możemy zdecydować się również na wersję z dwoma palnikami, choć jest to opcja raczej mało polecana dla domów, w których mieszkają więcej niż dwie osoby. W przypadku, gdy mamy dzieci lub po prostu dużą rodzinę, gotowanie na tylko dwóch palnikach może być trudne i często także denerwujące – w takiej sytuacji lepiej jest poświęcić dodatkowy kawałek blatu i wybrać wariant na cztery miejsca na naczynia. Dowiedz się więcej na stronie: https://solgaz.eu/.

 

Oszczędna płyta gazowa – wybór płyty gazowej pod względem ekonomicznym

W dobie rosnących cen za prąd gaz wydaje się być dużo bardziej ekonomicznym paliwem do podgrzewania i przygotowywania posiłków. Nie wszędzie jednak da się go doprowadzić, więc przed zakupem powinniśmy upewnić się, że w naszym mieszkaniu czy domu jest taka możliwość. Rachunki za gaz, szczególnie w przypadku niewielkich lub mało gotujących rodzin, są dużo niższe i bardziej atrakcyjne, niż rachunek za prąd w analogicznym przedziale czasu. Z drugiej strony współczesne płyty gazowe bez płomienia w niczym nie ustępują elektrycznym płytom indukcyjnym, warto jest więc rozważyć zakup takiej kuchenki do naszego M.

 

Nowoczesne płyty gazowe – trend na 2020

Płyty gazowe są niewątpliwie coraz bardziej narastającym trendem od kilku lat. Ich elegancki design świetnie współgra z wieloma różnymi aranżacjami kuchni, a producenci, którzy są w stanie zaoferować coś wyjątkowego – jak na przykład Solgaz – stopniowo notują coraz większy wzrost zainteresowania tego typu technologią. Jeżeli więc i Tobie zależy na funkcjonalnej, ale też po prostu estetycznej kuchni, warto rozważyć wybór takiego rozwiązania ponad tradycyjne.