główne_balkon-francuski-model-foxtrot-iiiBudowa 

Nowoczesne balkony

Choć niektórzy lubią balkony, to coraz mocniej widać tendencję w nowoczesnym budownictwie, by z nich rezygnować. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać niemal ascetyczne proste bryły budynków, a także wprowadzić na nich na przykład elementy balustrad oraz uchwyty do szkła, które stanowią dość charakterystyczną dekorację, choć nie sposób odmówić im także funkcji użytkowej. Balustrady systemowe chronią i zaznaczają koniec pewnej bezpiecznej przestrzeni, a daszki szklane minimalizują ilość opadów na drzwi czy okna. Poza tym wyżej wymienione elementy architektoniczne dostępne są w szeregu różnych wariantów i w każdym z nich z pewnością będą przykuwać uwagę.

  1. Moda na balkony francuskie
  2. Osłona okna balkonowego
  3. Modne szkło

Moda na balkony francuskie

Charakterystyczna ochrona drzwi balkonowych świetnie wpisuje się w nowoczesne budownictwo. Balkony francuskie rezerwacyjne wyglądają i podkreślają prostą bryłę domu. To również idealny sposób na stworzenie niezwykłej elewacji. Projektanci wykorzystują słupki ze stali nierdzewnej i uchwyty do szyb Avis, by uzyskać estetyczną i praktyczną kompozycję. To minimalistyczne propozycje, które sprawdzają się zarówno w domach mieszkalnych, jak i użytkowych.

Osłona okna balkonowego

balustradyPrzede wszystkim balustrady francuskie rewelacyjnie wyglądają z zewnątrz. Nie da się też nie zauważyć, że to doskonałe rozwiązanie także ze względu na ilość światła, które wpada do pomieszczania przez duże okno. Elementy balustrad nierdzewnych oraz mocowania do szkła nie będą ograniczać widoku, a także otworzą mieszkanie na to, co dzieje się na zewnątrz. Takie widoki to jeden z ważniejszych elementów nowoczesnego budownictwa. Warto jednak pamiętać, że balustrady francuskie sprawdzają się najlepiej w miejscach, w których mamy do dyspozycji ogród czy taras, czyli przestrzeń do odpoczynku i relacji na świeżym powietrzu.

Modne szkło

Zarówno poszczególne elementy do balustrad, jak i rury ze stali nierdzewnej sprawiają, że konstrukcja jest lekka, choć wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Poza tym nowoczesne uchwyty do szyb pozwalają stworzyć wrażenie, jakby nawet duże tafle były niemalże zawieszone w powietrzu. Szkło zarówno w balustradzie, jak i w daszku wygląda świetnie, szczególnie wtedy gdy w mieszkaniu będą duże okna. W najnowszych trendach zaczynają się one nawet 15 centymetrów nad podłogą i ciągną się do sufitu. W większości przypadków dolna ich część jest otwierana lub też można ją lekko uchylić. Ma to oczywiście na celu zapewnić lokatorom bezpieczeństwo. I choć w takich wypadkach balustrady nie są koniecznie, to stanowią ważny element aranżacyjny.

Przeczytaj również

Leave a Comment