Szafy i półkotapczany, czyli sposób na oszczędność powierzchni mieszkania.

Szafy i półkotapczany, czyli sposób na oszczędność powierzchni mieszkania.

16 marca 2020 0 przez redakcja

Najchętniej kupowane mieszkania w Warszawie to lokale o powierzchni 35-50 m kw. (Metrohouse).
Na takiej powierzchni szczególnie istotne jest mądre jej wykorzystanie. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania jak tytułowe
szafy i półkotapczany. Dlaczego warto rozważyć zakup półkotapczanu jako alternatywę dla klasycznego łóżka? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

1. Małe metraże wymagają przemyślanych rozwiązań.
2. Jak wybrać dobrą szafę?
3. Jak wybrać dobry półkotapczan?
4. Urządzenie mieszkania może wpływać na czynsz za wynajem.

Małe metraże wymagają przemyślanych rozwiązań.

Polacy nadal chętnie kupują mieszkania. Według danych GUS w 2019 roku deweloperzy oddali do użytku 131 tysięcy lokali. Jak wspomnieliśmy we wstępie, nie są to jednak lokale duże. Tym bardziej istotne jest, aby zaplanować jakie meble zakupimy do naszego mieszkania nie tylko ze względu na ich wygląd, ale co równie ważne ich funkcjonalność.

Jak wybrać dobrą szafę?

Szafa to obok łóżka z całą pewnością najważniejszy mebel w mieszkaniu. Dobra szafa potrafi pomieścić wiele ubrań, książek pozostając przy tym miłą dla oka. Może pełnić funkcję lustra, na które w małych mieszkaniach zwyczajnie brakuje miejsca. Oferta szaf dostępnych na rynku jest tak ogromna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze są szafy przesuwne, uchylne, z lustrem, z szufladami, płytkie, głębokie, z nadstawką. Poza gotowymi meblami możemy skorzystać z rozwiązań na wymiar. W przypadku, gdy każdy metr ma znaczenie, szafa zrobiona na zamówienie będzie idealnie spełniała nasze oczekiwania. Szeroki wybór szaf dostępny jest pod adresem https://meblini.pl/pl/c/Szafy/30.
Jedynie od zasobności naszego portfela zależy jaką szafą wybierzemy. Podobnie jak przypadku innych mebli nie kierujmy się najniższą ceną, gdyż dobrej jakości
szafa będzie nam służyć przez lata.

Jak wybrać dobry półkotapczan?

Na wstępie dwa słowa o tym, czym jest półkotapczan. Młodsi czytelnicy mogą nie pamiętać znanych z czasów PRL-u mebli o tej nazwie. Półkotapczan to w największym skrócie łóżko, które chowa się w szafie. Jego największą zaletą jest to, że nie zabiera cennego miejsca w ciągu dnia, gdy go nie używamy. W małych mieszkaniach ma to ogromne znaczenie. Przy mało ustawnych pokojach zdarza się, że po wstawieniu łóżka praktycznie nie ma miejsca na nic innego. Kupując półkotapczan, odzyskujemy cenną powierzchnię i możemy np. swobodnie korzystać z biurka. Na noc wysuwamy łóżko z szafy, a rano nie ma po nim śladu. Pełną paletę łóżek tego typu znajdziemy na stronie https://meblini.pl/polkotapczany. Tyle o zaletach. Do wad półkotapczanów należy głównie to, że należy go składać, jeśli chcemy odzyskać wolną przestrzeń w pokoju. To jednak kwestia przyzwyczajenia. Elementem, na który należy zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju mebla, jest mechanizm odpowiadający za sprawne chowanie i wysuwanie naszego materaca. Pamiętajmy, że jest to spory ciężar. Warto wybierać te półkotapczany, które wyposażone są w stalowy mechanizm np. na https://meblini.pl. Przy zakupie nie zaszkodzi zapytać o gwarancję na ów mechanizm. Jest on najsłabszym elementem łóżka, które ma nam służyć przez lata.

Urządzenie mieszkania może wpływać na czynsz za wynajem.

Zakup mieszkania na wynajem to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach metod lokowania nadwyżek finansowych. Jest to po części jeden z czynników napędzających wzrost ich cen.
Dla poszukujących mieszkań do wynajęcia taka informacja nie jest niczym dobrym. Im wyższe są koszty zakupu, tym wyższy staje się czynsz za wynajem. Posiadacze mieszkań muszą mieć na uwadze, że o atrakcyjności lokalu nie może decydować jedynie lokalizacja i czynsz. Dobrze jest czymś się wyróżnić, zwłaszcza że większość wynajmowanych mieszkań to kawalerki lub dwa pokoje na 40 m kw.
Idealnie sprawdzą się tutaj dobrze dobrane szafy i półkotapczany. Funkcjonalne rozwiązania na małej przestrzeni z pewnością pomogą znaleźć najemców. Tym bardziej że wraz z rosnącą ilością mieszkań na wynajem będę oni mieli większy wybór lokali.