Szkło hartowane w nowoczesnej kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Szkło hartowane w nowoczesnej kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

13 lutego 2020 0 przez redakcja

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych kafelków, które powoli stają się zbyt oklepanym rozwiązaniem. Aby stworzyć nietuzinkową aranżację, wiele osób poszukuje alternatywnych pomysłów na wykończenie kuchennych ścian. Znakomitą propozycję do nowoczesnych wnętrz stanowi efektowne szkło hartowane do kuchni. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu i przekonajmy się, czy warto zdecydować się na szklane panele we własnej kuchni! 

Solidne szkło hartowane do kuchni 

Szkło w roli materiału wykończeniowego do wnętrz może pochwalić się całym szeregiem zalet – gwarantuje znakomite wrażenie estetyczne, jest całkowicie odporne na działanie wody oraz wilgoci, a poza tym prezentuje się nieskazitelnie nawet po upływie wielu lat! Wspaniale prezentuje się w modnych wnętrzach utrzymanych w duchu minimalizmu, jak również w aranżacjach w stylu nowoczesnym oraz glamour. Wybierając szkło hartowane, kuchnia staje się łatwiejsza w utrzymaniu w czystości, w przeciwieństwie do zwykłych kafelków, które posiadają trudne do umycia fugi. Panele szklane są również najbardziej higienicznym rozwiązaniem- posiadają gładką powierzchnię w której nie gromadzą się bakterie ani brud, jak to ma miejsce w przypadku płytek połączonych fugą.

Szkło hartowane do kuchni – nieograniczone możliwości 

Decydując się na szkło hartowane w kuchni, mamy przed sobą praktycznie nieograniczony wachlarz możliwości! Współcześni producenci szklanych paneli dekoracyjnych wykonują szkło z dowolnym, wybranym przez klienta zdjęciem lub wzorem graficznym. Dzięki takiej propozycji, każdy może stworzyć unikalną aranżację w indywidualnym, dopasowanym do własnych preferencji stylu. Wybór konkretnego zdjęcia lub grafiki zależy tak naprawdę tylko od nas! 

Gustowne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Warto rozważyć montaż szkła hartowanego do kuchni z wielu względów. Przypomnijmy najważniejsze zalety szklanych paneli:

  • są odporne na działanie wilgoci i wody, 
  • łatwo można je utrzymać w czystości, 
  • nie gromadzą brudu i kurzu, 
  • nie szkodzi im upływ czasu,
  • nieograniczona ilość wzorów do wyboru

Szkło hartowane na indywidualne zamówienie 

Jeśli już zdecydujemy się na wybór szkła hartowanego do kuchni, pozostaje nam jeszcze znaleźć profesjonalną firmę, która wykona dla nas idealnie dopasowane, efektowne panele szklane! W tym celu polecamy wybrać doświadczonego wykonawcę który oferuje kompleksowe usługi, łącznie z przygotowaniem projektu zabudowy oraz wykonaniem niezbędnych pomiarów. Jedną z takich firm jest Prolinea, która wykonuje szkło hartowane do kuchni na indywidualne zamówienie. Klient może wybrać interesujące go zdjęcie lub grafikę, jakie mają pojawić się na panelach. Firma pomaga także w wykonaniu precyzyjnych pomiarów w celu określenia jakie wymiary muszą mieć panele, aby idealnie dopasowały się do konkretnej kuchni. Firma Prolinea wykorzystuje wyłącznie atestowane, wysokiej jakości szkło, które stanowi gwarancję niezawodnej jakości i zachwyca swym połyskiem przez wiele lat. Wybierając doświadczonego i sprawdzonego wykonawcę zyskujesz pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie!