fototapeta w sypialniDekoracje 

Tapety 3D

Różnego typu napisy na koszulkach, obrazy na ścianach, czy znaczki na czapkach i butach w pewien sposób określają nas, naszą osobowość i styl życia. Nowoczesne wzory zdobiące fototapety i tapety 3D są odpowiedzią na oczekiwania klientów i odwzorowaniem ich potrzeb. Odznaczają się ogromną wręcz różnorodnością, doskonałym odwzorowaniem kolorów i realistycznymi wzorami. Wybierz fototapety dopasowane do Twojego gustu, stylu i, rzecz jasna, wystroju pomieszczeń.

fototapeta w sypialni

 

Ludzie znajdują sposoby wyrażania siebie dzięki różnorodnym motywom, które są zarazem wyjątkowe i dostępne dla wszystkich. Kochamy odmienność, każdy z nas odczuwa potrzebę dobitnego wyróżniania się w tłumie. Pragniemy być wyjątkowi i niepowtarzalni. Naszym pragnieniem jest otaczać się nietuzinkowymi przedmiotami i przeżywać niesamowite przygody. Marzymy o tym, by każdego dnia stawać się lepszą wersją siebie a cytaty na ścianach i piękne obrazy połączone z wizualizacjami w naszych wnętrzach pomagają w osiąganiu tych celów, a przy tym motywują nas do dalszej pracy nad swoją wyjątkowością. Modne tapety 3D dedykowane są ludziom, którzy chcą podkreślić swoją inność i wyrazić siebie w nowy, lepszy sposób, niż było dotychczas. Poniżej dowiesz się, jakie inspiracje wybrać do różnych pomieszczeń w naszym domu. 

 

Pokój dzienny 

 

Jest jednym z pomieszczeń, w którym w ciągu dnia spędzamy najwięcej czasu. Pracując (jeżeli robimy to zdalnie) lub relaksując się w gronie rodzinnym, gdy odpoczywamy po ciężkim i wyczerpującym dniu pracy. 

 

Przy doborze fototapet do salonu musimy pod uwagę wziąć to, czy chcemy bardziej się wyciszyć w tym miejscu, czy może zmotywować do pracy. Na pewno jasne kolory są zalecane w pokoju dziennym, ponieważ pomagają uczestniczyć w życiu codziennym i nie usypiają nas. Krzykliwe kolory sztuki miejskiej lub muralu są zalecane szczególnie w mieszkaniach urządzonych we włoskim stylu. Wielu ludzi kocha przyrodę, najlepiej odpoczywa w jej otoczeniu i to właśnie jej dedykuje swój salon. Wszelkiego rodzaju drzewa, kwiaty i rośliny na ścianie nie są niczym nadzwyczajnym w salonach miłośników tapet niosących spokój i wyciszenie. Nie można pominąć wędkarzy – wzór jeziora, morza czy też małego górskiego potoku w połączeniu z ciemną stylizacją pokoju tworzą niesamowity efekt. W gruncie rzeczy salon jest bardzo uniwersalną częścią domu, a ilość i różnorodność tapet, które będą w nim się dobrze prezentowały, jest olbrzymia. O ile w sypialni spokojne stylizacje powinny być częścią dominującą, to w salonie możemy wykorzystać całą swoją wyobraźnię i dostosować fototapetę do tego, co najbardziej kochamy.

 

Sypialnia 

To w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy czy zabawy, pragniemy więc odpocząć bez żadnych rozpraszaczy. Relaks w tym miejscu dominuje, natomiast poranek rozpoczęty w dobrze wyglądającym miejscu zapewni nam dobry dzień pełen optymizmu i dobrego humoru.

Dynamiczne kompozycje i krzykliwe kolory w tym miejscu odchodzą w niepamięć. Lasy, góry, łąki wraz z ciemnymi i delikatnymi kolorami powinny zagościć w sypialni na dobre. Po ciężkim dniu pracy warto wypocząć i zastanowić się nad celami jakie mamy na kolejny dzień czy też tydzień. Fototapety przedstawiające góry w stonowanych kolorach od zawsze towarzyszą Francuzom i Grekom, ponieważ przypominają im ich wielkie marzenia i cele na kolejne lata. Każdego dnia, gdy francuscy seniorzy kładą się spać – spoglądają na góry – czy to w sieci, czy właśnie na tapetach 3D. Oddają one ich prawdziwe korzenie, ponieważ wielu Francuzów wspinało się w latach młodości na najwyższe góry świata. Łąki poprzecinane krętymi ścieżkami natomiast symbolizują nadarzające się okazje, które przynosi nam każdy dzień. Pola i wybrzeża idealnie oddają nutkę romantyzmu drzemiącą w każdym z nas, a ich subtelna kolorystyka pomoże nam w zaśnięciu. 

 

Kuchnia 

Miejsce, w którym przygotowujemy posiłki dla siebie i swoich bliskich, pełne atmosfery kreatywności i fantazji oraz miłości – to w nim bowiem dbamy o swoją dietę i sylwetkę. To także, w sporej części domów, miejsce spotkań. Jeśli nie dysponujemy osobną jadalnią, to właśnie w kuchni wspólnie z rodziną i przyjaciółmi spożywamy przygotowane przez nas specjały, rozmawiając i śmiejąc się. Wspólne gotowanie i jedzenie zbliżają – to nie ulega wątpliwości.

Tapeta w kuchni musi być odporna na wilgoć i tłuszcz, które w kuchni są poważnym problemem. Nie możemy zapomnieć o tym, by kuchenna tapeta była łatwa do utrzymania w czystości i odporna na działanie domowych środków chemicznych – w przeciwnym razie kolory szybko ulegną zniszczeniu. Spokój i harmonia są tu mile widziane, lecz nutka egzotyki z dodatkiem awangardowych kolorów – jest nie do odrzucenia. Jakiekolwiek owoce, warzywa czy pięknie przyrządzane potrawy w lekko agresywnych kolorach i ich niestandardowych połączeniach potrafią zmotywować do gotowania jak nigdy dotąd. Oczywiście w kuchni może panować też mocno wyrazisty nastrój i mieszanina wielu kolorów i to bardzo jasnych – pomoże on w utrzymaniu wysokiego poziomu energii. Takie rozwiązanie jest zwykle polecane przez architektów wnętrz.

 

Łazienka 

Fototapeta w łazience powinna wpisywać się w jej ogólną stylistykę. Dobrze jest, gdy toaleta nadaje pomieszczeniu przestronności i optycznie je powiększa, co daje nam efekt głębi, który w łazienkach bardzo dobrze się prezentuje.

 

Nie zapominajmy, że tapeta w łazience powinna być przede wszystkim odporna na wilgoć i detergenty, w przeciwnym razie szybko ulegnie zniszczeniu. Stonowane kolory są mile widziane, ale dobrze sprawdzą się także bardziej wyraziste, jeśli łazienka urządzona jest w stylu nowoczesnym. Motywy kamienia czy drewna będą wspaniale się prezentowały w łazience rustykalnej. Ciemna stylizacja z pewnością będzie potrzebowała kontrastu, aby całość była stylowa i gustowna, a nie mroczna i przytłaczająca. 

Pokój dziecięcy

Także w nim możemy z powodzeniem zastosować fototapetę 3D. Trzeba jednak pamiętać, że dla dziecka jego pokój jest strefą zarówno zabawy, jak i wypoczynku. Warto więc znaleźć równowagę między kolorystyką i wzornictwem, które dziecku się podobają, oraz zasadami, jakimi należy kierować się przy wyborze fototapety do konkretnego rodzaju przestrzeni. Oczywiście wzory powinny przedstawiać ulubione postaci z bajek lub inne motywy lubiane przez dziecko, ale nie powinny być bardzo pobudzające i rozpraszające. Pastelowe, stonowane kolory będą się pięknie prezentowały, dodawały optymizmu i polotu, lecz również nie przytłoczą i nie zdominują pokoju dziecka. 

 

Powyższe rozważania z pewnością nie wyczerpują tematu, jednak doskonale potwierdzają, że warto dobrze zastanowić się nad wyborem fototapety w naszym mieszkaniu. Nigdy nie wybieraj tapety 3D z braku lepszego pomysłu, lecz z weną i fantazją dostosowując ją do reszty wystroju. Warto stosować się do reguł łączenia kolorów i odcieni oraz tworzenia kontrastów i dopasowywania tapet do różnych pomieszczeń. Nie wszystko będzie dobrze wyglądało w sypialni i nie wszystko będzie dobrze wyglądało w kuchni. 

Przeczytaj również

Leave a Comment