Wykańczanie mieszkania deweloperskiego w Krakowie

Wykańczanie mieszkania deweloperskiego w Krakowie

28 września 2019 0 przez redakcja

Kupując mieszkania deweloperskie w Krakowie w stanie surowym, przed wprowadzeniem się trzeba zająć się jego wykończeniem. Dla osób, które nie posiadają doświadczenia w tego typu pracach, nawet zorganizowanie pracy poszczególnych fachowców może jednak okazać się nie lada problemem. Sprawy nie ułatwia niedobór specjalistów na rynku pracy, co skutkuje tym, że zlecający poszczególne zadania musi stanąć przed odpowiedzialnymi decyzjami dotyczącymi zatrudniania fachowców, co do których wcale nie jest pewien. W takich okolicznościach, aby cała inwestycja przebiegała sprawnie, trzeba wykazać się żyłką menadżerską, a także zapoznać się trochę z tajnikami branży budowlanej. Mieszkania deweloperskie można jednak wykończyć w nieco łatwiejszy sposób.

Jako, że jest to duży ośrodek miejski, znajduje się tu sporo firm, które oferują kompleksowe usługi wykańczania wnętrz. Często działają one razem biurami zajmującymi się projektowaniem wnętrz od podstaw, co sprawia, że klient może od razu zamówić projekt urządzenia swojego lokalu, który jest w stanie surowym. Takie rozwiązanie oczywiście jest nieco droższe niż samodzielne nadzorowanie prac, ale za to dostaje się pewność, że wszystko będzie wykonane, jak należy, a dodatkową zaletą jest duża oszczędność czasu. Trzeba jednak pamiętać, że firmy oferujące kompleksowe usługi budowlane, aktualnie mają bardzo długie terminy, dlatego też, trzeba rezerwować miejsca dużo wcześniej niż planuje się remont. Mieszkania deweloperskie w Krakowie profesjonalni architekci są w stanie zaaranżować za około 100-200 zł za metr kwadratowy, jeśli chodzi o sam projekt. Sama realizacja zaś wynosi od kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy złotych za metr, jeśli mówimy o wykończeniu mieszkania, które było w stanie surowym.

Mieszkania deweloperskie Kraków – od czego zależą koszty wykończenia?

Koszt wykończenia mieszkania zależy od bieżących stawek ekip budowlanych i poszczególnych fachowców, a także od cen materiałów. Ceny zaś nie podlegają jedynie standardowym wahaniom rynkowym, ale także zależne są od tego, jakiej jakości oczekuje klient. Widełki cenowe podstawowych elementów wyposażenia mieszkania są niezwykle wysokie i mogą różnić się nawet o kilkaset procent, dlatego też trudno jest oszacować koszt wykończenia mieszkania, bez podania konkretnych wymagań wobec ostatecznego efektu.

Jakość wykończenia mieszkania

Decydując się na zakup mieszkania deweloperskiego w Krakowie, warto wykończyć je na tyle solidnie, na ile jest to możliwe. Wysokiej jakości akcesoria, takie jak armatura łazienkowa, osprzęt instalacji elektrycznych lub chociażby panele podłogowe są w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, nie robiąc przy tym większych problemów, podczas gdy produkty najtańsze mogą psuć się zaledwie po kilku latach. Zbyt duża oszczędność może okazać się paradoksalnie bardziej kosztowna niż zainwestowanie w droższe materiały.