Zadaszenie basenu i basen poliestrowy- co powinieneś wiedzieć

Zadaszenie basenu i basen poliestrowy- co powinieneś wiedzieć

8 grudnia 2019 0 przez redakcja

Jeśli już od jakiegoś czasu Twoje marzenie to basen poliestrowy, nie czekaj! Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć na tematy takie jak: basen poliestrowy i zadaszenie basenu.

1.      Basen poliestrowy- dla kogo?

2.      Zadaszenia basenowe- dlaczego warto z niego skorzystać?

3.      Aranżacja przestrzeni wokół basenu poliestrowego

Basen poliestrowy- dla kogo?

Dla każdego! Basen poliestrowy to skuteczny sposób na sprawienie sobie i bliskim przyjemności. Prawdopodobnie większość z nas uwielbia wylegiwać się na materacu w basenie, sączyć zimny sok pomarańczowy niedaleko wody lub też pluskać się razem ze swoimi pociechami w ciepłym basenie. Dlatego też basen poliestrowy w Twoim własnym ogródku może dać Ci tę możliwość znacznie częściej niż tylko raz na miesiąc podczas wypadu nad jezioro. Basen poliestrowy jesteś w stanie wybudować we własnym ogródku w bardzo krótkim czasie ( do dwóch tygodni!).

Zadaszenie basenu- dlaczego warto z niego skorzystać?

Przed przygotowanie ogródka, możesz zastanawiać się, czy zadaszenie basenu jest niezbędne. Pozwól, że przedstawię Ci możliwości i udogodnienia, jakie dają zadaszenia basenowe i sam/a zdecydujesz. Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają baseny poliestrowe wykorzystujące zadaszenie basenu, jest ograniczenie konieczności czyszczenia basenu w trakcie jego użytkowania. Jeśli nie zdecydujesz się na zadaszenia basenowe, możesz spodziewać się, że zanim skorzystasz z basenu, będziesz musiał/a najpierw zebrać i wyczyścić jego powierzchnię z opadłych liści czy owadów. Nic przyjemnego, jeśli chcesz skorzystać z porannego orzeźwienia, na które masz jedynie 30 min. Inna zaleta to możliwość wydłużenia sezonu kąpielowego o 3-4 miesiące! Jeśli to w dalszym ciągu Cię nie przekonuje, powiem tylko tyle, że zadaszenia basenowe w znacznym stopniu ograniczą koszty eksploatacyjne Twojego basenu poliestrowego. Dlaczego? Woda, którą napełnisz basen, nie będzie parować i ochładzać się w trakcie nocy, co w prostej linii zmniejsza koszty użytkowania.

Aranżacja przestrzeni wokół basenu poliestrowego

Jeden z przyjemniejszych momentów to wybór dekoracji i aranżacja przestrzeni wokół basenu poliestrowego. Przede wszystkim postaw na dobrej jakości matę basenową. Jest to bardzo ważne, ponieważ wychodząc z basenu nie pobrudzisz stóp trawą ani ziemią. Kolejna sprawa- leżaki. Wygoda to podstawa. Ostatnie, choć nie mniej ważne- dekoracje. Kwiaty w donicach, maty bambusowe- spraw, aby przestrzeń wokoło basenu poliestrowego była dla Ciebie prawdziwą oazą spokoju. Dekorując przestrzeń wokół basenu poliestrowego, zwróć uwagę na to, aby wszystkie elementy tworzyły spójną kompozycyjną całość.